ویراستاری پایان نامه – ویرایش رساله

در بیشتر مواقع، متون تایپ شده فارسی برای ارائه به عنوان پایان‌نامه، مقاله، کتاب و… نیاز به قالب بندی، بازبینی، اصلاح و ویرایش تخصصی دارند. ترنسلیت98 علاوه بر خدمات حرفه‌ای ترجمه متن و ترجمه زیرنویس فیلم ، ویرایش رساله دکتری ، ویراستاری پایان نامه ارشد و پایان نامه کارشناسی را نیز انجام می‌دهد. در حال حاضر خدمات ویراستاری متون فارسی ترنسلیت98 روی ویرایش پایان نامه دانشگاهی متمرکز است. خدمات ویراستاری تخصصی پایان نامه فارسی برای ویرایش کامل پایان نامه کارشناسی، ویراستاری حرفه ای پایان نامه ارشد و ویرایش تخصصی رساله دکتری قابل استفاده است. اگر کار نوشتن پروپوزال، سمینار، پایان نامه یا رساله خود را انجام داده اید و درخواست ویراستاری پایان نامه دارید، ترنسلیت98 به عنوان بهترین سایت ویرایش پایان نامه در خدمت شماست.

ویرایش تضمینی پایان نامه

ترنسلیت 98 به دلیل بهره‌گیری از ویراستاران حرفه‌ای با سابقه صدها کار ویراستاری و اطمینان از ناچیز بودن ایرادات کار، کیفیت کار شما را به طور کامل ضمانت می‌کند. تمامی خدمات ویراستاری ترنسلیت98 دارای ضمانت ویرایش پایان نامه تا روز دفاع و دریافت نمره پایان‌نامه است. یعنی در صورت وجود هر گونه مشکل و اصلاحیه داوران از خدمات انجام شده، پایان نامه شما دوباره بازبینی شده و ایرادات مطرح شده به صورت رایگان رفع خواهد شد.

ویراستاری پایان نامه ارشد - ویرایش پایان نامه کارشناسی - ویرایش رساله دکتری

مقایسه خدمات درخواست انجام ویرایش پایان نامه ارشد و دکتری

خدمات ویرایش پایان نامه ارشد و رساله دکتری جزء خدمات حرفه ای ترنسلیت 98 است. با توجه به نوع نیاز شما، سطح نگارش پایان‌نامه و اصلاحات مورد نیاز شما، خدمات ویراستاری پایان‌نامه در پنج نوع مختلف قابل ارائه است و می‌توانید درخواست ویرایش پایان نامه خود را به یکی از صورت‌های زیر سفارش دهید:

1- چیدمان و صفحه آرایی پایان نامه (ویرایش ظاهری و تنظیم پایان نامه)

معمولاً دانشگاه‌های مختلف، فایلی را با عنوان دستورالعمل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد، شیوه نامه نگارش و تدوین رساله دکتری و یا با عناوین مشابه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این آیین نامه نگارشی پایان نامه و رساله برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و برای یکدست شدن پایان نامه‌های دانشگاهی، آراستگی ظاهری متن، تنظیم دقیق پایان نامه و جلوگیری از اشتباه در فصل بندی پایان نامه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. فایل شیوه نامه نگارش پایان نامه شامل اطلاعات لازم برای انجام چیدمان اصولی، صفحه آرایی و فرمت بندی صحیح به منظور انجام ویرایش پایان نامه دانشجویی می‌باشد.

انجام فرمت بندی پایان نامه لاتین طبق دستورالعمل نگارشی دانشگاه

ترنسلیت98 خدمات صفحه آرایی پایان نامه لاتین را نیز با بالاترین کیفیت ارائه می‌کند. این خدمات ویژه دانشجویان رشته های مترجمی یا زبان و ادبیات انگلیسی، فرانسه، آلمانی، اسپانیای، روسی، ترکی  و… می‌باشد. هیچ محدودیتی از لحاظ زبان متن برای تنظیم پایان نامه به سایر زبانها وجود ندارد. برای مثال اگر به دنبال تنظیم و تدوین پایان نامه انگلیسی، انجام فرمت بندی پایان نامه فرانسه، تنظیم رساله دکتری به زبان آلمانی و … دارید، ترنسلیت98 با ویراستاران حرفه ای در کنار شماست. نرخ صفحه آرایی رساله لاتین نیز مانند متن فارسی بوده و تفاوتی بین قیمت ویرایش پایان نامه انگلیسی و فارسی و سایر زبانها وجود ندارد.

نحوه انجام تنظیم پایان نامه طبق فرمت دانشگاه

برای استفاده از خدمات ویراستاری حرفه ای پایان نامه خود کافی است پس از نگارش پایان نامه، فایل خام پایان‌نامه خود را به همراه فایل راهنمای نگارش پایان نامه که از وبسایت دانشگاه دانلود کرده‌اید، برای ما ارسال کنید. فایل شما توسط یک ویراستار تخصصی پایان نامه در قالب و فرمت مورد نظر قرار می‌گیرد. همچنین در صورتی که پایان نامه شما اصلاحیه خورده است و نیاز به اصلاح پایان نامه ارشد و یا تصحیح رساله دکتری خود دارید، انتخاب این گزینه ویراستاری پایان نامه می‌تواند راه حل رفع ایرادات پایان نامه شما باشد. زیرا معمولاً اصلاحیه پایان نامه مربوط به ایرادات داوران از رعایت نکردن چیدمان دقیق پایان نامه و صفحه آرایی صحیح رساله است. البته برخی مواقع، انجام اصلاحات پایان نامه و رساله مربوط به متن است که در بخش بعدی به آن اشاره شده است.

خدمات صفحه آرایی، تنظیم و فرمت بندی پایان نامه

خدمات صفحه آرایی کامل پایان نامه شامل این موارد است:

 • حاشیه بندی صفحات، تنظیم فاصله خطوط، فصل بندی، بخش بندی، صفحه بندی پایان نامه، پاراگراف بندی
 • تنظیم فونت پایان نامه، کنترل اندازه و قلم تیترها، تنظیم سایز فونت متن انگلیسی و فارسی پایان نامه و …
 • فهرست نویسی رساله به صورت دقیق و ایجاد فهرست خودکار مطالب، اتوماتیک کردن فهرست شکل‌ها، لیست جدول‌ها و نمودارها
 • شماره گذاری صفحات پایان نامه، ویرایش و تنظیم صفحات ابتدایی فصل‌ها و صفحات پایانی
 • ویرایش شماره گذاری و پانویس، زیرنویس و تنظیم فونت پاورقی فارسی و لاتین
 • شماره گذاری و تنظیم فونت مراجع پایانی (منابع و مآخذ)
 • شماره بندی خودکار عناوین تیترهای اصلی و فرعی، فرمول‌ها، روابط ریاضی، زیرنویس تصاویر، اشکال، جداول‌ و نمودارها
 • و به طور کلی هر چیزی که در خصوص فرمت بندی پایان نامه و صفحه بندی رساله در فایل شیوه نامه نگارشی دانشگاه شما باشد…

هزینه انجام صفحه آرایی پایان نامه به ازای هر کلمه 8 تومان است (2000 تومان برای فرمت بندی هر صفحه استاندارد).

2- ویراستاری فنی پایان نامه (رفع غلط املایی و اصلاح ایرادات نگارشی)

اگر رساله شما از لحاظ چیدمان و صفحه آرایی مشکلی ندارد اما متن پایان نامه نیاز به اصلاح اشکالات تایپی و املایی و نگارشی دارد، انتخاب این گزینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با انتخاب خدمات ویرایش فنی پایان نامه، فایل شما توسط یک ویراستار حرفه ای پایان نامه به طور کامل از لحاظ رعایت علائم نگارشی، نشانه گذاری، نقطه‌گذاری، اصلاح نیم‌فاصله و غلط‌های تایپی و ایرادات املایی بررسی و ویرایش خواهد شد. بنابراین، این نوع سفارش ویراستاری پایان نامه، شامل ویرایش متن پایان نامه برای رفع غلطهای املایی رساله و به عبارت دیگر ادیت متن پایان نامه است.

درخواست ویرایش فنی پایان نامه (ادیت متن پایان نامه)

در این نوع خدمات، ویرایش متن پایان نامه شما به صورت فنی انجام می‌شود. با این درخواست ویرایش پایان نامه، ساختار جمله بندی متن تغییر زیادی نمی‌کند، اما اصلاح کامل ایرادات املایی و علائم نگارشی به طور کامل انجام می‌شود. علاوه بر لزوم انجام صفحه آرایی پایان نامه، رعایت علائم نگارشی و غلط های املایی نیز یکی از ملزومات لازم برای ویرایش پایان نامه ارشد و رساله دکتری به منظور انجام ویرایش و تصحیح پایان نامه است. درخواست ویراستاری فنی متن پایان نامه شامل موارد زیر است:

 • رفع غلط‌های املایی و اشکالات تایپی متن پایان نامه
 • رعایت صحیح فاصله و نیم فاصله در رساله
 • اصلاح فاصله علائم نگارشی (نقطه، ویرگول، دو نقطه، نقطه ویرگول، پرانتز و…) از کلمه قبلی و بعدی
 • اصلاح استفاده اشتباه از علائم لاتین و جایگزینی آن با شکل صحیح فارسی آن (استفاده از پرانتز، گیومه، علامت درصد، علامت ممیز فارسی بین اعداد و…)
 • اصلاح به هم ریختگی زبان و ترتیب اعداد به‌کار رفته در متن (فارسی کردن اعداد در متن فارسی و انگلیسی کردن اعداد در متن انگلیسی)
 • فارسی کردن اعداد و ممیزها در جدول ها

قیمت ویرایش فنی پایان‌نامه به ازای هر کلمه 14 تومان است (3500 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

 3- ویراستاری زبانی و ساختاری پایان نامه (بازبینی کامل نگارشی)

با انتخاب گزینه درخواست ویراستاری زبانی پایان نامه، رساله شما علاوه بر اصلاح غلط‌های املایی و نگارشی مندرج در بخش قبل (ویراستاری فنی پایان نامه)، از لحاظ دستوری و زبانی نیز مورد ویرایش دقیق قرار می‌گیرد. اگر پایان نامه خود را با استفاده از متون ترجمه شده مقالات مختلف نوشته‌اید؛ متن رساله شما روان نیست و نیاز به ساده سازی و تغییر جمله‌بندی متن رساله دارید؛ پیشنهاد ما برای ویرایش متن پایان‌نامه، استفاده از خدمات ویرایش تخصصی و علمی پایان نامه است.

انجام بازخوانی پایان نامه (اصلاح جمله بندی رساله)

در صورت سفارش ویرایش تخصصی پایان نامه، ویراستاری علمی و زبانی پایان نامه شما توسط یک ویراستار مسلط به دستور نگارش زبان فارسی انجام شده و اصلاحات زیر روی رساله شما اعمال خواهد شد:

 • تمامی اصلاحات مندرج در قسمت قبلی (ویرایش فنی پایان نامه)
 • روان نویسی متن پایان نامه و ساده کردن جمله بندی
 • اصلاح و روان سازی متون ترجمه شده مندرج در پایان نامه
 • رفع خطاهای دستوری، ساختاری و جمله‌بندی، حذف قرینه فعل، «را»ی مفعولی و…
 • حذف واژگان و کلمات تکراری، عامیانه، ناقص و…
 • کوتاه سازی جملات طولانی و اتصال جملات خیلی کوتاه به یکدیگر برای منسجم کردن ساختار پایان نامه

نرخ بازخوانی و ویرایش زبانی پایان نامه و رساله به ازای هر کلمه 28 تومان است (7000 تومان برای ویراستاری هر صفحه استاندارد).

4- ویرایش کامل پایان نامه – نقره ای (چیدمان + ویراستاری فنی)

با انتخاب این گزینه، انجام ویرایش پایان نامه شما، هم شامل صفحه آرایی و هم ویراستاری فنی پایان نامه می‌شود و به عبارت دیگر ترکیب تمامی موارد مندرج در قسمت 1 و 2 برای فرمت بندی ظاهری و ویرایش فنی متن پایان نامه است. اگر متن پایان نامه شما روان است و نیازی به دستکاری و بازنویسی متن پایان نامه خود ندارید، این گزینه، بهترین انتخاب برای اصلاح پایان‌نامه شما برای داشتن یک پایان نامه استاندارد و کامل است. با انتخاب خدمات چیدمان و ویرایش فنی پایان نامه، رساله‌ی شما علاوه بر صفحه آرایی اصولی، از لحاظ رفع ایرادات املایی و علائم نگارشی و نشانه گذاری نیز به طور دقیق اصلاح می‌شود.

قیمت خدمات ویراستاری کامل پایان نامه سطح 2 به ازای هر کلمه 22 تومان است (5500 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

5- ویرایش کامل و بازخوانی پایان نامه – طلایی (چیدمان + ویراستاری زبانی رساله)

خدمات صفحه آرایی و ویراستاری زبانی – ساختاری پایان نامه، بهترین انتخاب برای دانشجویانی است که می‌خواهند پایان‌نامه دقیق، بی‌نقص و کاملاً مطابق با دستورالعمل دانشگاه داشته باشند. این گزینه بهترین و کامل‌ترین گزینه برای سفارش ویرایش پایان نامه است. تنظیم دقیق صفحات پایان نامه برای دفاع ضروری است و عدم رعایت آن مسلماً باعث کسر نمره خواهد شد. از طرفی پایان‌نامه و رساله به عنوان نتایج کار پژوهشی و هویت شما است و باید بدون غلط املایی و نگارشی باشد. پیشنهاد ترنسلیت98 برای ویرایش دقیق پایان نامه ارشد و رساله دکتری، انتخاب این گزینه است. انجام این نوع ویرایش حرفه‌ ای پایان نامه توسط ویراستاران زبده و با تجربه ترنسلیت 98 انجام می‌شود.

هزینه درخواست ویراستاری کامل پایان نامه سطح 1 به ازای هر کلمه 36 تومان است (9000 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

زمان انجام درخواست ویراستاری در ترنسلیت98

زمان دقیق انجام ویرایش پایان نامه بستگی به کیفیت مورد انتظار دانشجو (نوع ویراستاری انتخاب شده)، جزئیات شیوه نامه نگارشی دانشگاه، حجم ایرادات نگارشی و املایی متن پایان نامه و… دارد. اما زمان تقریبی برای انجام ویراستاری پایان نامه به صورت زیر است:

 • صفحه آرایی و چیدمان پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری فنی پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری تخصصی پایان نامه: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری فنی: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری تخصصی: 20 صفحه در روز

توجه داشته باشید که تعریف استاندارد یک صفحه در خدمات تایپ، ترجمه و ویراستاری به این صورت است که هر 250 کلمه از متن مبدأ، یک صفحه به حساب می‌آید. برای مثال اگر فایل شما شامل 18500 کلمه است، تعداد صفحات استاندارد آن برابر با 74 صفحه است و خدمات چیدمان فایل شما بین 1 تا 2 روز زمان خواهد برد.

ویرایش فوری پایان نامه ارشد و دکتری

در صورتی که درخواست ویرایش فوری پایان نامه خود را دارید، انجام سریع ویراستاری پایان‌نامه شما نیز با افزایش ساعت کاری ویراستار پایان نامه امکان‌پذیر است. در صورتی که می‌خواهید از خدمات ویرایش فوری پایان نامه استفاده کنید، در لحظه ثبت سفارش ویراستاری ، در بخش توضیحات این موضوع را ذکر کنید تا سفارش شما در اولویت قرار گیرد و ویرایش رساله به صورت سریع و فوری برای شما انجام شود.

هزینه ویراستاری رساله / نرخ ویرایش حرفه ای پایان نامه

هزینه انجام خدمات ویراستاری پایان نامه در بخش های قبلی بیان شد اما در اینجا در مورد قیمت ویراستاری رساله و نرخ ویرایش پایان‌نامه نکاتی را ذکر می‌کنیم. هزینه خدمات مختلف درخواست ویرایش پایان نامه به صورت زیر است:

 1. صفحه آرایی و چیدمان ظاهری پایان نامه: 10 تومان بر کلمه (2500 تومان بر صفحه)
 2. ویراستاری فنی متن پایان نامه: 14 تومان بر کلمه (3500 تومان بر صفحه)
 3. ویراستاری تخصصی متن پایان نامه: 28 تومان بر کلمه (7000 تومان بر صفحه)
 4. چیدمان + ویراستاری فنی متن: 24 تومان بر کلمه (6000 تومان بر صفحه)
 5. چیدمان + ویراستاری تخصصی متن: 36 تومان بر کلمه (9000 تومان بر صفحه)

چند نکته مهم در مورد قیمت ویرایش پایان نامه

 • گزینه 4 شامل خدمات 1و2 است و هم خدمات صفحه آرایی و هم ویرایش فنی روی فایل انجام خواهد شد.
 • گزینه 5 شامل خدمات 1و3 است و هم خدمات صفحه آرایی و هم ویرایش زبانی و ساختاری روی فایل اعمال خواهد شد.
 • در ترنسلیت98، تفاوتی در قیمت ویراستاری پایان نامه مقاطع مختلف (کارشناسی، ارشد و دکتری) وجود ندارد و مبالغ ذکر شده در این صفحه، سقف قیمت خدمات ویراستاری است. در صورت ساده بودن متن یا شیوه نامه، برای جلب رضایت دانشجویان عزیز، هزینه ویرایش رساله شما با تخفیف محاسبه می‌شود.
 • برای برآورد هزینه ویراستاری پایان نامه، نیاز به شمارش تعداد کلمات پایان نامه دارید. می‌توانید آموزش شمارش تعداد کلمات در نرم افزار Word را مطالعه کنید.

دانلود رایگان نمونه پایان نامه ویرایش شده

برای مشاهده و اطمینان از کیفیت پایان‌نامه‌‎های ویرایش شده در سایت تخصصی ویراستاری ترنسلیت98 می‌توانید این فایل نمونه پایان نامه ویرایش شده را دانلود و مشاهده کنید. به دلیل اینکه نمی‌توان کل فایل را برای دانلود قرار داد، قسمتی از فایل اصلی صرفاً برای مشاهده کیفیت کار ویراستاری برای دانلود قرار داده شده است.

این فایل یک نمونه کامل پایان نامه ویراستاری شده است و مطابق با دستورالعمل نگارش پایان‌نامه دانشگاه شهید بهشتی آماده شده است. هیچ محدودیتی در رعایت شیوه‌نامه دانشگاه‌های مختلف وجود ندارد و تابحال صدها پایان نامه برای دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه‌های دولتی، نیمه‌دولتی، آزاد، پیام نور و… توسط ترنسلیت98 ویراستاری شده است.

ویژگی‌های نمونه رساله ویراستاری شده

تمامی موارد لازم برای صفحه‌آرایی یک پایان‌نامه اصولی مانند شماره‌گذاری صحیح صفحات ابتدایی و فصول، فونت‌ها، فهرست خودکار، پاورقی، تیتر بندی خودکار اصلی و فرعی، شماره گذاری اتوماتیک شکل‌ها، جدول‌ها و فرمول‌ها بر اساس شماره فصل، رفرنس‌دهی اصولی، ارجاع صحیح به مراجع و… در آن رعایت شده است.

در ارتباط با ویرایش فنی به تمامی اصول نگارش صحیح پایان‌نامه و پرهیز از ایرادات املایی و نگارشی توجه شده و علائم نگارشی مانند نقطه، ویرگول، پرانتز و… در جای صحیح خود به کار رفته‎‌اند. همچنین فایل فاقد هرگونه به هم ریختگی در فونت اعداد فارسی و انگلیسی است. در ویرایش متن این پایان نامه، نیم‌فاصله‌ها نیز کاملاً رعایت شده‌اند.

همچنین در موارد مرتبط با ویرایش تخصصی نیز در این پایان نامه‌ی ویراستاری شده می‌توان به جمله‌بندی صحیح، روان بودن متن، پرهیز از جملات طولانی و خیلی کوتاه، عدم وجود خطاهای ساختاری در جملات، عدم استفاده از ضمایر اول شخص و استفاده از جملات مجهول در نگارش پایان نامه و غیره اشاره کرد.