ویراستاری پایان نامه – ویرایش رساله

در بیشتر مواقع، متون تایپ شده فارسی برای ارائه به عنوان پایان‌نامه، مقاله، کتاب و… نیاز به بازبینی، اصلاح و ویرایش تخصصی دارند. ترنسلیت98 علاوه بر خدمات حرفه‌ای ترجمه، ویراستاری پایان نامه شما را نیز انجام می‌دهد. در حال حاضر خدمات ویراستاری متون فارسی ترنسلیت98 روی ویرایش پایان نامه دانشگاهی متمرکز است. خدمات ویراستاری تخصصی پایان نامه فارسی برای ویرایش پایان نامه کارشناسی، ویراستاری پایان نامه ارشد و رساله دکتری قابل استفاده است. اگر کار نوشتن پروپوزال، سمینار، پایان نامه یا رساله خود را انجام داده اید، ترنسلیت98 به عنوان ویراستار تخصصی پایان نامه در خدمت شماست.

ویراستاری پایان‌نامه، ویراستاری تخصصی پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری، ویرایش پایان‌نامه مطابق دستورالعمل دانشگاه

ویراستاری پایان نامه کارشناسی ارشد - ویرایش رساله دکتری

انواع خدمات ویرایش در ترنسلیت98

خدمات ویرایش پایان نامه و رساله جزء خدمات حرفه ای ترنسلیت 98 است. با توجه به نوع نیاز شما، خدمات ویراستاری پایان‌نامه در پنج نوع مختلف قابل ارائه است:

1- چیدمان و صفحه آرایی پایان نامه

معمولاً دانشگاه‌های مختلف، فایلی را با عنوان دستورالعمل نگارش پایان نامه، شیوه نامه نگارش و تدوین رساله و یا با عناوین مشابه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. آیین نامه نگارشی پایان نامه و رساله برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و برای یکدست شدن پایان نامه‌ها، آراستگی ظاهری متن و جلوگیری از چیدمان غیر اصولی پایان نامه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. فایل شیوه نامه نگارش پایان نامه شامل اطلاعات لازم برای چیدمان اصولی و فرمت بندی صحیح پایان نامه دانشجویی می‌باشد.

برای استفاده از خدمات ویراستاری حرفه ای پایان نامه خود کافی است پس از نگارش پایان نامه، فایل خام پایان‌نامه خود را به همراه فایل راهنمای نگارش پایان نامه که از وبسایت دانشگاه دانلود کرده‌اید، برای ما ارسال کنید. فایل شما توسط یک ویراستار تخصصی پایان نامه در قالب و فرمت مورد نظر قرار می‌گیرد. همچنین در صورتی که پایان نامه شما اصلاحیه خورده است و نیاز به اصلاح پایان نامه ارشد و یا تصحیح رساله دکتری خود دارید، انتخاب این گزینه راه حل مشکل شماست. زیرا معمولاً اصلاحیه پایان نامه مربوط به ایرادات داوران از رعایت نکردن چیدمان دقیق پایان نامه و صفحه آرایی صحیح رساله است. خدمات صفحه آرایی کامل پایان نامه شامل این موارد است:

 • حاشیه بندی صفحات، فاصله گذاری کلمات، فصل بندی، بخش بندی، صفحه بندی، پاراگراف بندی
 • تنظیم فونت متن، کنترل اندازه و قلم تیترها ، فونت متن انگلیسی و فارسی پایان نامه و …
 • فهرست نویسی دقیق و ایجاد فهرست خودکار مطالب، اتوماتیک کردن فهرست شکل‌ها، لیست جدول‌ها و نمودارها
 • شماره گذاری صفحات، ویرایش و تنظیم صفحات ابتدایی فصل‌ها و صفحات پایانی پایان‌نامه
 • ویرایش پانویس، زیرنویس و پاورقی فارسی و لاتین
 • شماره بندی خودکار عناوین تیتررهای اصلی و فرعی، فرمول‌ها، روابط ریاضی، زیرنویس تصاویر، اشکال، جداول‌ و نمودارها
 • و به طور کلی هر آنچه در فایل شیوه نامه نگارش پایان نامه باشد…

هزینه خدمات صفحه آرایی کامل صفحات پایان نامه به ازای هر صفحه استاندارد 250 کلمه‌ای، 1900 تومان است.

2- ویراستاری فنی پایان نامه، رفع غلط املایی و اصلاح نگارشی

اگر رساله شما از لحاظ چیدمان و صفحه آرایی مشکلی ندارد اما متن پایان نامه نیاز به اصلاح اشکالات تایپی و املائی و نگارشی دارد، انتخاب این گزینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با انتخاب خدمات ویرایش فنی پایان نامه، فایل شما توسط یک ویراستار حرفه ای پایان نامه به طور کامل از لحاظ رعایت علائم نگارشی، نشانه گذاری، نقطه‌گذاری، اصلاح نیم‌فاصله و غلط‌های تایپی و ایرادات املایی اصلاح و ویرایش خواهد شد. خدمات ویراستاری فنی متن پایان نامه شامل موارد زیر است:

 • رفع تمامی غلط‌های املایی و اشکالات تایپی متن
 • رعایت نیم فاصله
 • اصلاح فاصله علائم نگارشی (نقطه، ویرگول، دو نقطه، نقطه ویرگول، پرانتز و…) از کلمه قبلی و بعدی
 • اصلاح به هم ریختگی زبان و ترتیب اعداد بکار رفته در متن

قیمت ویرایش فنی متن پایان‌نامه به ازای هر صفحه استاندارد 250 کلمه‌ای، 1900 تومان است.

 3- ویراستاری تخصصی پایان نامه ، بازبینی کامل نگارشی

با انتخاب گزینه ویراستاری تخصصی پایان نامه، رساله شما علاوه بر اصلاح غلط‌های املایی و نگارشی مندرج در بخش قبل (ویراستاری فنی)، از لحاظ دستوری و زبانی نیز مورد ویرایش تخصصی قرار می‌گیرد. اگر پایان نامه خود را با استفاده از متون ترجمه شده مقالات مختلف نوشته‌اید؛ متن شما روان نیست و نیاز به ساده سازی و تغییر جمله‌بندی متن رساله دارد؛ پیشنهاد ما برای اصلاح متن پایان‌نامه، استفاده از خدمات ویرایش تخصصی و علمی پایان نامه است. این خدمات شامل موارد زیر است:

 • تمامی اصلاحات مندرج در قسمت قبلی (ویرایش فنی)
 • روان نویسی متن پایان نامه و ساده کردن جمله بندی
 • اصلاح و روان سازی متون ترجمه شده مندرج در پایان نامه
 • رفع خطاهای دستوری، ساختاری و جمله‌بندی، حذف قرینه فعل و…
 • حذف واژگان و کلمات تکراری، عامیانه، ناقص و…
 • کوتاه سازی جملات طولانی و اتصال جملات خیلی کوتاه به یکدیگر برای منسجم کردن ساختار پایان نامه

نرخ ویرایش تخصصی متن پایان نامه و رساله به ازای هر صفحه استاندارد 250 کلمه‌ای، 3900 تومان است.

4- ویرایش کامل پایان نامه – سطح 2 (چیدمان + ویراستاری فنی)

این گزینه شامل صفحه آرایی و ویراستاری فنی پایان نامه است و به عبارت دیگر ترکیب تمامی موارد مندرج در قسمت 1 و 2 برای ویرایش پایان نامه است. اگر متن پایان نامه شما روان است و نیازی به دستکاری و  بازنویسی متن پایان نامه خود ندارید، این گزینه بهترین انتخاب برای داشتن پایان نامه استاندارد و کامل  است. با انتخاب خدمات چیدمان و ویرایش فنی پایان نامه، پایان نامه شما علاوه بر صفحه آرایی کاملاً اصولی، از لحاظ ایرادات املایی و علائم نگارشی و نشانه گذاری نیز به طور دقیق اصلاح می‌شود.

قیمت خدمات ویراستاری کامل پایان نامه سطح 2 برای هر صفحه استاندارد 250 کلمه‌ای، 3600 تومان است.

5- ویرایش کامل پایان نامه – سطح 1 (چیدمان + ویراستاری تخصصی)

خدمات صفحه آرایی و ویراستاری تخصصی پایان نامه، بهترین انتخاب برای دانشجویانی است که می‌خواهند پایان‌نامه دقیق، بی‌نقص و کاملا مطابق با دستورالعمل دانشگاه داشته باشند. چیدمان صحیح صفحات پایان نامه برای دفاع ضروری است و عدم رعایت آن مسلماً باعث کسر نمره خواهد شد. از طرفی پایان‌نامه و رساله به عنوان نتایج کار پژوهشی و هویت شما است و باید بدون غلط املایی و نگارشی باشد. پیشنهاد ترنسلیت98 برای کامل ترین ویرایش پایان نامه ارشد و رساله دکتری انتخاب این گزینه است. این خدمات دارای ضمانت کامل ویرایش پایان نامه تا روز دفاع و دریافت نمره پایان‌نامه است. یعنی در صورت وجود هر گونه مشکل و اصلاحیه داوران، پایان نامه شما دوباره بازبینی شده و ایرادات مطرح شده به صورت رایگان رفع خواهد شد.

هزینه خدمات ویراستاری کامل پایان نامه سطح 1 به ازای هر صفحه استاندارد 250 کلمه‌ای، 4900 تومان است.

زمان انجام ویراستاری

زمان دقیق انجام صفحه آرایی و ویراستاری بستگی به کیفیت مورد انتظار دانشجو (نوع ویراستاری انتخاب شده)، جزئیات شیوه نامه نگارشی دانشگاه، حجم ایرادات نگارشی و املایی متن و… دارد. اما زمان تقریبی برای ویراستاری اصولی پایان نامه به صورت زیر است:

 • صفحه آرایی و چیدمان پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری فنی پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری تخصصی پایان نامه: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری فنی: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری تخصصی: 20 صفحه در روز

همچنین تحویل سریع‌تر پایان‌نامه ویرایش شده نیز با افزایش ساعت کاری ویراستار امکان‌پذیر است که ممکن است تا 50 درصد هزینه اضافی به همراه داشته باشد.

هزینه خدمات ویراستاری

هزینه انجام خدمات ویراستاری پایان نامه در بخش های قبلی بیان شد اما در اینجا در مورد قیمت ویراستاری نکاتی را ذکر می‌کنیم. هزینه خدمات مختلف ویراستاری به صورت زیر است:

 1. صفحه آرایی و چیدمان ظاهری پایان نامه: 1900 تومان بر صفحه
 2. ویراستاری فنی متن پایان نامه: 1900 تومان بر صفحه
 3. ویراستاری تخصصی متن پایان نامه: 3900 تومان بر صفحه
 4. چیدمان + ویراستاری فنی متن: 3600 تومان بر صفحه
 5. چیدمان + ویراستاری تخصصی متن: 4900 تومان بر صفحه

چند نکته مهم در مورد قیمت ویرایش پایان نامه

 • گزینه 4 شامل خدمات 1و2 است که این خدمات با تخفیف 5 درصدی ارائه می‌شود (3600 تومان به جای 3800 تومان).
 • گزینه 5 شامل خدمات 1و3 است که با تخفیف 15 درصدی قیمت ارائه می‌شود (4900 تومان به جای 5800 تومان).
 • در ترنسلیت98، تفاوتی در قیمت ویراستاری پایان نامه مقاطع مختلف (کارشناسی، ارشد و دکتری) وجود ندارد و مبالغ ذکر شده در این صفحه سقف قیمت خدمات ویراستاری است. اما در صورت ساده بودن متن یا شیوه نامه (به ویژه برای پایان نامه کارشناسی و ارشد)، برای راحتی دانشجویان عزیز، هزینه ویرایش با تخفیف محاسبه می‌شود.