ویراستاری پایان نامه – ویرایش رساله

در بیشتر مواقع، متون تایپ شده فارسی برای ارائه به عنوان پایان‌نامه، مقاله، کتاب و… نیاز به قالب بندی، بازبینی، اصلاح و ویرایش تخصصی دارند. ترنسلیت98 علاوه بر خدمات حرفه‌ای ترجمه متن و ترجمه زیرنویس فیلم ، ویرایش رساله دکتری ، ویراستاری پایان نامه ارشد و پایان نامه کارشناسی را نیز انجام می‌دهد. در حال حاضر خدمات ویراستاری متون فارسی ترنسلیت98 روی ویرایش پایان نامه دانشگاهی متمرکز است. خدمات ویراستاری تخصصی پایان نامه فارسی برای ویرایش کامل پایان نامه کارشناسی، ویراستاری حرفه ای پایان نامه ارشد و ویرایش تخصصی رساله دکتری قابل استفاده است. اگر کار نوشتن پروپوزال، سمینار، پایان نامه یا رساله خود را انجام داده اید و درخواست ویراستاری پایان نامه دارید، ترنسلیت98 به عنوان ویرایشگر پایان نامه در خدمت شماست.

ویراستاری پایان نامه ارشد - ویرایش پایان نامه کارشناسی - ویرایش رساله دکتری

مقایسه خدمات درخواست انجام ویرایش پایان نامه ارشد و دکتری

خدمات ویرایش پایان نامه ارشد و رساله دکتری جزء خدمات حرفه ای ترنسلیت 98 است. با توجه به نوع نیاز شما، سطح نگارش پایان‌نامه و اصلاحات مورد نیاز شما، خدمات ویراستاری پایان‌نامه در پنج نوع مختلف قابل ارائه است و شما می‌توانید درخواست ویرایش پایان نامه خود را به یکی از صورت‌های زیر سفارش دهید:

1- چیدمان و صفحه آرایی پایان نامه (ویرایش ظاهری و تنظیم پایان نامه)

معمولاً دانشگاه‌های مختلف، فایلی را با عنوان دستورالعمل نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد، شیوه نامه نگارش و تدوین رساله دکتری و یا با عناوین مشابه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. این آیین نامه نگارشی پایان نامه و رساله برای دانشگاه‌های مختلف متفاوت است و برای یکدست شدن پایان نامه‌های دانشگاهی، آراستگی ظاهری متن و جلوگیری از اشتباه در فصل بندی پایان نامه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. فایل شیوه نامه نگارش پایان نامه شامل اطلاعات لازم برای انجام چیدمان اصولی، صفحه آرایی و فرمت بندی صحیح به منظور انجام ویرایش پایان نامه دانشجویی می‌باشد.

برای استفاده از خدمات ویراستاری حرفه ای پایان نامه خود کافی است پس از نگارش پایان نامه، فایل خام پایان‌نامه خود را به همراه فایل راهنمای نگارش پایان نامه که از وبسایت دانشگاه دانلود کرده‌اید، برای ما ارسال کنید. فایل شما توسط یک ویراستار تخصصی پایان نامه در قالب و فرمت مورد نظر قرار می‌گیرد. همچنین در صورتی که پایان نامه شما اصلاحیه خورده است و نیاز به اصلاح پایان نامه ارشد و یا تصحیح رساله دکتری خود دارید، انتخاب این گزینه ویراستاری پایان نامه می‌تواند راه حل رفع ایرادات پایان نامه شما باشد. زیرا معمولاً اصلاحیه پایان نامه مربوط به ایرادات داوران از رعایت نکردن چیدمان دقیق پایان نامه و صفحه آرایی صحیح رساله است.

خدمات صفحه آرایی، تنظیم و فرمت بندی پایان نامه

خدمات صفحه آرایی کامل پایان نامه شامل این موارد است:

 • حاشیه بندی صفحات، فاصله گذاری کلمات، فصل بندی، بخش بندی، صفحه بندی، پاراگراف بندی
 • تنظیم فونت متن، کنترل اندازه و قلم تیترها ، فونت متن انگلیسی و فارسی پایان نامه و …
 • فهرست نویسی دقیق و ایجاد فهرست خودکار مطالب، اتوماتیک کردن فهرست شکل‌ها، لیست جدول‌ها و نمودارها
 • شماره گذاری صفحات، ویرایش و تنظیم صفحات ابتدایی فصل‌ها و صفحات پایانی پایان‌نامه
 • ویرایش پانویس، زیرنویس و پاورقی فارسی و لاتین
 • شماره بندی خودکار عناوین تیتررهای اصلی و فرعی، فرمول‌ها، روابط ریاضی، زیرنویس تصاویر، اشکال، جداول‌ و نمودارها
 • و به طور کلی هر آنچه در فایل شیوه نامه نگارش پایان نامه باشد…

هزینه انجام صفحه آرایی پایان نامه به ازای هر کلمه 10 تومان است (2500 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

2- ویراستاری فنی پایان نامه (رفع غلط املایی و اصلاح نگارشی)

اگر رساله شما از لحاظ چیدمان و صفحه آرایی مشکلی ندارد اما متن پایان نامه نیاز به اصلاح اشکالات تایپی و املائی و نگارشی دارد، انتخاب این گزینه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. با انتخاب خدمات ویرایش فنی پایان نامه، فایل شما توسط یک ویراستار حرفه ای پایان نامه به طور کامل از لحاظ رعایت علائم نگارشی، نشانه گذاری، نقطه‌گذاری، اصلاح نیم‌فاصله و غلط‌های تایپی و ایرادات املایی اصلاح و ویرایش خواهد شد. توجه شود که این نوع سفارش ویراستاری پایان نامه ، تنها شامل ویرایش متن پایان نامه است و قالب و فرمت پایان نامه بدون تغییر باقی خواهد ماند.

درخواست ویرایش فنی پایان نامه (ویرایش متن پایان نامه)

در این نوع خدمات ویرایش متن پایان نامه شما به صورت فنی انجام می‌شود. در این نوع درخواست ویرایش پایان نامه، ساختار جمله‌ها تغییر نمی‌کند اما ایرادات املایی و علائم نگارشی به طور کامل اصلاح می‌شوند. علاوه بر لزوم انجام صفحه آرایی پایان نامه، رعایت علائم نگارشی و غلط های املایی نیز یکی از ملزومات لازم برای ویرایش پایان نامه ارشد و رساله دکتری است. درخواست ویراستاری فنی متن پایان نامه شامل موارد زیر است:

 • رفع غلط‌های املایی و اشکالات تایپی متن پایان نامه
 • رعایت نیم فاصله
 • اصلاح فاصله علائم نگارشی (نقطه، ویرگول، دو نقطه، نقطه ویرگول، پرانتز و…) از کلمه قبلی و بعدی
 • اصلاح به هم ریختگی زبان و ترتیب اعداد بکار رفته در متن

قیمت ویرایش فنی پایان‌نامه به ازای هر کلمه 10 تومان است (2500 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

 3- ویراستاری تخصصی پایان نامه (بازبینی کامل نگارشی)

با انتخاب گزینه درخواست ویراستاری تخصصی پایان نامه، رساله شما علاوه بر اصلاح غلط‌های املایی و نگارشی مندرج در بخش قبل (ویراستاری فنی پایان نامه)، از لحاظ دستوری و زبانی نیز مورد ویرایش تخصصی قرار می‌گیرد. اگر پایان نامه خود را با استفاده از متون ترجمه شده مقالات مختلف نوشته‌اید؛ متن رساله شما روان نیست و نیاز به ساده سازی و تغییر جمله‌بندی متن رساله دارید؛ پیشنهاد ما برای ویرایش متن پایان‌نامه، استفاده از خدمات ویرایش تخصصی و علمی پایان نامه است.

درخواست ویرایش تخصصی پایان نامه (ویرایش زبانی و علمی پایان نامه)

در صورت سفارش ویرایش تخصصی پایان نامه، ویراستاری علمی و زبانی پایان نامه شما توسط یک ویراستار تخصصی مسلط به دستور نگارش زبان فارسی انجام شده و اصلاحات زیر روی رساله شما اعمال خواهد شد:

 • تمامی اصلاحات مندرج در قسمت قبلی (ویرایش فنی پایان نامه)
 • روان نویسی متن پایان نامه و ساده کردن جمله بندی
 • اصلاح و روان سازی متون ترجمه شده مندرج در پایان نامه
 • رفع خطاهای دستوری، ساختاری و جمله‌بندی، حذف قرینه فعل و…
 • حذف واژگان و کلمات تکراری، عامیانه، ناقص و…
 • کوتاه سازی جملات طولانی و اتصال جملات خیلی کوتاه به یکدیگر برای منسجم کردن ساختار پایان نامه

نرخ ویرایش تخصصی پایان نامه و رساله به ازای هر کلمه 19 تومان است (4750 تومان برای ویراستاری هر صفحه استاندارد).

4- ویرایش کامل پایان نامه – سطح 2 (چیدمان + ویراستاری فنی)

با انتخاب این گزینه، انجام ویرایش پایان نامه شما، شامل صفحه آرایی و ویراستاری فنی پایان نامه می‌شود و به عبارت دیگر ترکیب تمامی موارد مندرج در قسمت 1 و 2 برای فرمت بندی ظاهری و ویرایش فنی متن پایان نامه است. اگر متن پایان نامه شما روان است و نیازی به دستکاری و بازنویسی متن پایان نامه خود ندارید، این گزینه، انتخابی مناسب برای ویراستاری پایان‌نامه شما برای داشتن یک پایان نامه استاندارد و کامل است. با انتخاب خدمات چیدمان و ویرایش فنی پایان نامه، رساله‌ی شما علاوه بر صفحه آرایی اصولی، از لحاظ رفع ایرادات املایی و علائم نگارشی و نشانه گذاری نیز به طور دقیق اصلاح می‌شود.

قیمت خدمات ویراستاری کامل پایان نامه سطح 2 به ازای هر کلمه 19 تومان است (4750 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

5- ویرایش کامل پایان نامه – سطح 1 (چیدمان + ویراستاری تخصصی)

خدمات صفحه آرایی و ویراستاری تخصصی پایان نامه، بهترین انتخاب برای دانشجویانی است که می‌خواهند پایان‌نامه دقیق، بی‌نقص و کاملا مطابق با دستورالعمل دانشگاه داشته باشند. این گزینه بهترین و کامل‌ترین گزینه برای سفارش ویرایش پایان نامه است. چیدمان صحیح صفحات پایان نامه برای دفاع ضروری است و عدم رعایت آن مسلماً باعث کسر نمره خواهد شد. از طرفی پایان‌نامه و رساله به عنوان نتایج کار پژوهشی و هویت شما است و باید بدون غلط املایی و نگارشی باشد. پیشنهاد ترنسلیت98 برای ویرایش دقیق پایان نامه ارشد و رساله دکتری انتخاب این گزینه است. این خدمات دارای ضمانت ویرایش پایان نامه تا روز دفاع و دریافت نمره پایان‌نامه است. یعنی در صورت وجود هر گونه مشکل و اصلاحیه داوران، پایان نامه شما دوباره بازبینی شده و ایرادات مطرح شده به صورت رایگان رفع خواهد شد. انجام این نوع ویرایش حرفه‌ ای پایان نامه توسط ویراستاران زبده با تجربه ترنسلیت 98 انجام می‌شود.

هزینه درخواست ویراستاری کامل پایان نامه سطح 1 به ازای هر کلمه 26 تومان است (6500 تومان برای ویرایش هر صفحه استاندارد).

زمان انجام درخواست ویراستاری در ترنسلیت98

زمان دقیق انجام ویرایش پایان نامه بستگی به کیفیت مورد انتظار دانشجو (نوع ویراستاری انتخاب شده)، جزئیات شیوه نامه نگارشی دانشگاه، حجم ایرادات نگارشی و املایی متن پایان نامه و… دارد. اما زمان تقریبی برای انجام ویراستاری پایان نامه به صورت زیر است:

 • صفحه آرایی و چیدمان پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری فنی پایان نامه: 50 صفحه در روز
 • ویراستاری تخصصی پایان نامه: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری فنی: 30 صفحه در روز
 • چیدمان + ویراستاری تخصصی: 20 صفحه در روز

توجه داشته باشید که تعریف استاندارد یک صفحه در خدمات تایپ، ترجمه و ویراستاری به این صورت است که هر 250 کلمه از متن مبدأ، یک صفحه به حساب می‌آید. برای مثال اگر فایل شما شامل 18500 کلمه است، تعداد صفحات استاندارد آن برابر با 74 صفحه است و خدمات چیدمان فایل شما بین 1 تا 2 روز زمان خواهد برد.

ویرایش فوری پایان نامه ارشد و دکتری

در صورتی که درخواست ویرایش فوری پایان نامه خود را دارید، انجام سریع ویراستاری پایان‌نامه شما نیز با افزایش ساعت کاری ویراستار پایان نامه امکان‌پذیر است. در صورتی که می‌خواهید از خدمات ویرایش فوری پایان نامه استفاده کنید، در لحظه ثبت سفارش ویراستاری ، در بخش توضیحات این موضوع را ذکر کنید تا سفارش شما در اولویت قرار گیرد و ویرایش رساله به صورت سریع و فوری برای شما انجام شود.

هزینه ویراستاری رساله / نرخ ویرایش حرفه ای پایان نامه

هزینه انجام خدمات ویراستاری پایان نامه در بخش های قبلی بیان شد اما در اینجا در مورد قیمت ویراستاری رساله و نرخ ویرایش پایان‌نامه نکاتی را ذکر می‌کنیم. هزینه خدمات مختلف درخواست ویرایش پایان نامه به صورت زیر است:

 1. صفحه آرایی و چیدمان ظاهری پایان نامه: 10 تومان بر کلمه (2500 تومان بر صفحه)
 2. ویراستاری فنی متن پایان نامه: 10 تومان بر کلمه (2500 تومان بر صفحه)
 3. ویراستاری تخصصی متن پایان نامه: 19 تومان بر کلمه (4750 تومان بر صفحه)
 4. چیدمان + ویراستاری فنی متن: 19 تومان بر کلمه (4750 تومان بر صفحه)
 5. چیدمان + ویراستاری تخصصی متن: 26 تومان بر کلمه (6500 تومان بر صفحه)

چند نکته مهم در مورد قیمت ویرایش پایان نامه

 • گزینه 4 شامل خدمات 1و2 است که با تخفیف قیمت 5 درصدی ارائه می‌شود (19 تومان به جای 20 تومان).
 • گزینه 5 شامل خدمات 1و3 است که با تخفیف قیمت 10 درصدی ارائه می‌شود (26 تومان به جای 29 تومان).
 • در ترنسلیت98، تفاوتی در قیمت ویراستاری پایان نامه مقاطع مختلف (کارشناسی، ارشد و دکتری) وجود ندارد و مبالغ ذکر شده در این صفحه، سقف قیمت خدمات ویراستاری است. در صورت ساده بودن متن یا شیوه نامه، برای جلب رضایت دانشجویان عزیز، هزینه ویرایش رساله شما با تخفیف محاسبه می‌شود.
 • برای برآورد هزینه ویراستاری پایان نامه، نیاز به شمارش تعداد کلمات پایان نامه دارید. می‌توانید آموزش شمارش تعداد کلمات در نرم افزار Word را مطالعه کنید.

دانلود رایگان نمونه پایان نامه ویرایش شده

برای مشاهده و اطمینان از کیفیت پایان‌نامه‌‎های ویرایش شده در سایت تخصصی ویراستاری ترنسلیت98 می‌توانید این فایل نمونه پایان نامه ویرایش شده را دانلود و مشاهده کنید. به دلیل اینکه نمی‌توان کل فایل را برای دانلود قرار داد، قسمتی از فایل اصلی صرفاً برای مشاهده کیفیت کار ویراستاری برای دانلود قرار داده شده است.

این فایل یک نمونه کامل پایان نامه ویراستاری شده است و مطابق با دستورالعمل نگارش پایان‌نامه دانشگاه شهید بهشتی آماده شده است. هیچ محدودیتی در رعایت شیوه‌نامه دانشگاه‌های مختلف وجود ندارد و تابحال صدها پایان نامه برای دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه‌های دولتی، نیمه‌دولتی، آزاد، پیام نور و… توسط ترنسلیت98 ویراستاری شده است.

ویژگی‌های نمونه رساله ویراستاری شده

تمامی موارد لازم برای صفحه‌آرایی یک پایان‌نامه اصولی مانند شماره‌گذاری صحیح صفحات ابتدایی و فصول، فونت‌ها، فهرست خودکار، پاورقی، تیتر بندی خودکار اصلی و فرعی، شماره گذاری اتوماتیک شکل‌ها، جدول‌ها و فرمول‌ها بر اساس شماره فصل، رفرنس‌دهی اصولی، ارجاع صحیح به مراجع و… در آن رعایت شده است.

در ارتباط با ویرایش فنی به تمامی اصول نگارش صحیح پایان‌نامه و پرهیز از ایرادات املایی و نگارشی توجه شده و علائم نگارشی مانند نقطه، ویرگول، پرانتز و… در جای صحیح خود به کار رفته‎‌اند. همچنین فایل فاقد هرگونه به هم ریختگی در فونت اعداد فارسی و انگلیسی است. در نوشتن این پایان نامه، نیم‌فاصله‌ها نیز کاملاً رعایت شده‌اند.

همچنین در موارد مرتبط با ویرایش تخصصی نیز در این پایان نامه‌ی ویراستاری شده می‌توان به جمله‌بندی صحیح، روان بودن متن، پرهیز از جملات طولانی و خیلی کوتاه، عدم وجود خطاهای ساختاری در جملات، عدم استفاده از ضمایر اول شخص و استفاده از جملات مجهول در نگارش پایان نامه و غیره اشاره کرد.